O NÁS

TRÉNERI

Mgr. Tomáš Malek

Narodený: 21. 01. 1976

Vzdelanie: FTVŠ a Matematicko-fyzikálna fakulta UK v Bratislave 

Trénerské vzdelanie: tréner 1. kvalifikačného stupňa

Skúsenosti: 19 rokov amatérskeho hrania tenisu, 8 rokov trénovania      tenisu

Zameranie: tréningy detí, dospelých, vedenie kempov pre deti

Tel: +421 907 497 870

email: tomasmalek9@gmail.com

Marek Hulman

Narodený: 25. 09. 1971

Vzdelanie: stredoškolské

Skúsenosti: 40 rokov amatérskeho hrania tenisu, 19 rokov trénovania tenisu

Zameranie: tréningy dospelých, detí

Tel: +421 905 174 399

Ing. Miroslav Pšenica

Narodený: 14. 02. 1950

Vzdelanie: SVŠT stavebná fakulta BA a fakulta ekonomiky KU Praha

Trénerské vzdelanie: tréner 1. kvalifikačného stupňa a rozhodca tenisu

Skúsenosti: od roku 1986 amatérske hranie tenisu, neskôr nehrajúci kapitán, 33 rokov trénovania tenisu, rozhodcovský kurz od roku 1994

Zameranie: tréningy detí, tréningy dospelých

Tel: +421 917 564 237

email: mirko.psenica@gmail.com


TK OSKORUŠA STARÁ TURÁ 

Tenisový oddiel Stará Turá (ďalej TO) bol založený v roku 1958, no aktívnejšie sa začal tenis na Starej Turej hrať až začiatkom šesťdesiatych rokov.

V sedemdesiatych rokoch boli tenisové dvorce "prerobené" na futbalové ihrisko, a to vrátane likvidácie pôvodného oplotenia ihriska, stĺpov na siete, odrazovej steny a príslušného inventára. Teda 6 rokov TO nemohol fungovať.

Nové dejstvo v histórii tenisového oddielu začalo až v roku 1982. Pôvodný výbor TO sa dal opätovne dohromady, a na jeho opakovanú žiadosť dal centrálny výbor TJ Chirana príkaz dať tenisové dvorce do pôvodného stavu, nakoľko sa medzičasom vybudovalo nové tréningové futbalové ihrisko. Vlastná činnosť TO zahŕňa v týchto rokoch rekreačný tenis a oddielové a podnikové turnaje.

Od roku 1987 sa TO prihlásil do okresnej tenisovej súťaže dospelých v kategórii zmiešaných družstiev, kde pôsobil do roku 2003. Nasledujúce roky znamenali návrat k rekreačnému tenisu.

V r. 2001 sa TO zmenil na Združenie tenistov Oskoruša (ďalej ZT).

V roku 2018 sa ZT zmenilo na dnešný názov klubu, ktorým je Tenisový klub Oskoruša Stará Turá.

Momentálne sa venujeme predovšetkým deťom, kde v klube trénuje spolu 41 detí a 1 študentka VŠ pod vedením 2 trénerov a to Ing. Miroslav Pšenica a Mgr. Tomáš Malek.

Deti pravidelne trénujú v letnej sezóne 2 až 3-krát do týždňa, v zimnej sezóne v telocvični ZŠ Hurbanova 1 až 2-krát týždenne. Organizujeme predovšetkým turnaje pre naše deti, v lete 4 turnaje, ktoré sú súčasťou Oskoruša tour, v zime je to vianočný turnaj detí a na jar Veľkonočný turnaj. Ďalej v letných mesiacoch organizujeme už štvrtý rok 2 denné tábory, športovo-tenisový v júli a tenisový camp v auguste.

Tenisový klub sa nachádza v športovom areáli, v kľudnej a nefrekventovanej časti mesta. Areál TK Oskoruša Stará Turá disponuje štyrmi antukovými dvorcami. K dispozícii je šatňa na prezlečenie, spolu so sprchou a WC. Hlavnou úlohou je  získavanie a výchova tenisovej mládeže, zabezpečenie tréningového procesu a neskôr i súťažného tenisu (jednotlivci a družstvá). Taktiež poskytujeme nadšencom tenisu svoje priestory pre amatérsky a rekreačný tenis. 

Vďaka svojej polohe je to ideálne miesto pre športovo založených klientov, prípadne celé športové kolektívy. V dosahu niekoľkých desiatok metrov sa nachádza futbalový štadión s atletickým oválom,  futbalové ihrisko s umelou trávou, kolkáreň, bowling, ihrisko na plážový volejbal, basketbalová športová hala, ktorej súčasťou je aj stolnotenisová hala, fitness centrum a plaváreň so saunou (viď virtuálna prehliadka). V areáli je možnosť aj ubytovania, nachádza sa tu i reštaurácia a bowling bar (www.sport-penzion.sk).


VIRTUÁLNA PREHLIADKA